10/22/2013

22/10/2011

R  E  P  U  B  L  I  C    O  F  

F  R  I  T  Z    H  A  N  S  E  N

Dziś maszeruje parada meblowych klasyków prosto z Dani. Za te spektakularne produkty odpowiedzialna jest marka Republic of FritzHansen, która prężnie działa już od 1872 roku! Przez ten czas firma pozostała wierna swoim założeniem i nieprzerwanie tworzy meble łączące nordycką tradycje estetyczną z wysoką jakością rzemiosła. Najsłynniejszym produktem Republic of Fritz Hansen jest fotel Egg, który został powołany do życia w 1958 roku przez gwiazdę skandynawskiego designu Arne Jacobsena. Jednak fotel Egg nie należy do moich ulubieńców. Zniechęca mnie jego zwięzły racjonalny modernizm. Zauroczyłam się za to w najnowszym produkcie Fritz Hansen – fotelu Ro, nad powstaniem którego czuwał hiszpański projektant Jamie Hyon. Fotel Ro rozkosznie nęci swoją sensualnością. Jego forma: zakrzywiana łagodnie linia oraz starannie dobrany materiał przywodzi na myśl rzeźbę. Na dodatek fotel jest szalenie atrakcyjny pod względem estetycznym. Ro spełnia tym samym dwa podstawowe wymogi sztuki użytkowej: jest wygodnie i ozdobnie. Za ten luksu trzeba oczywiście (słono) zapłacić: fotel Ro kosztuje około €2,5 tys., a jego starszy brat Egg €5 tys.
Produkty Republic of Fritz Hansen bez problemu można kupić w Polsce, co ciekawe firma doceniła jakość polskiego drewna i produkuje w Rawiczu.
P H O T O S  R E P U B L I C  of   F R I T Z  H A N S E N

3 komentarze:

 1. Model Egg zdecydowanie lepszy. Z chęcią postawiłabym taki przy swoim biurku, ale... cena przeraża!

  Ciekawy blog.

  Pozdrawiam
  lazurowaprzestrzen.blogspot.com | bezdechegzystencji.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak, cena skutecznie odstrasza i sprawia że fotel staje się niestety senny marzeniem. Chyba, że... (co jest raczej niechlubne) zdecydujesz się na znacznie tańszą podróbkę, którą można znaleźć nawet na allegro.

   Baj! ;)

   Usuń
 2. Jak pieknie byłoby miec taki cudowny fotel modelu Egg w swoim pokoiku. Jak już wygram w totolotka to kupię! :D
  Lubię tu być na tym blogu :)

  OdpowiedzUsuń